Kalendarz maturzysty

Studia od A do Z

czwartek, 26 czerwca 2014 16:47 Kalendarz maturzysty

Matura za nami, a więc czas wyboru studiów.

Kiedy już zostaniecie studentami, warto znać podstawowe pojęcia, z którymi będziecie spotykać się na codzień:

Więcej…

 

Arkusze maturalne 2014

środa, 07 maja 2014 20:58 Kalendarz maturzysty

Zadania maturalne 2014 online na poziomie podstawowym i rozszerzonym będą dostępne już wkrótce na platformie Express English School.

ARKUSZ MATURALNY - poziom podstawowy

TRANSKRYPCJA NAGRAŃ - poziom podstawowy

   

Wrażenia po egzaminie pisemnym 2014

środa, 07 maja 2014 12:59 Kalendarz maturzysty

Reporterzy Gazety Wyborczej zapytali maturzystów o wrażenia po egzaminie pisemnym. Odpowiedzi były różne:

Good! Całkiem w porządku, nie było aż tak tragicznie. Ciężko było. Było całkiem ok. W porządku, nie było takie trudne jak myślałyśmy. W zadaniach otwartych (listy) trzeba było wykazać się dużą znajomością słownictwa. Krótka wiadomość, to w miarę, ale list był trudniejszy.

Każdy wychodził z sali egzaminacyjnej z innymi wrażeniami. Niektórzy marzyli tylko o tym, aby uzyskać minimum.

Nie czekając na wyniki egzaminów pisemnych uczniowie przystępować będą do egzaminów ustnych. Powodzenia!!!

   

Matura ustna 2014

wtorek, 06 maja 2014 18:06 Kalendarz maturzysty

Ostatni dzwonek!!! Przygotuj się do matury ustnej!!!

Bank pytań na ustny egzamin maturalny

Kurs pozwala zapoznać się z typowymi pytaniami egzaminacyjnymi i na podstawie przykładowych odpowiedzi opracować swoje własne opinie na podstawowe tematy. Zawiera on wskazówki, w jaki sposób udzielać odpowiedzi, robiąc dobre wrażenie na egzaminatorach.

 

Więcej…

   

Egzaminy poprawkowe matura 2013

czwartek, 27 czerwca 2013 17:05 Kalendarz maturzysty

Jeżeli coś poszło nie tak...jeżeli nie udało się Tobie zaliczyć tylko jednego z obowiązkowych egzaminów (pisemnych lub ustnych) możesz podejść do egzaminu poprawkowego już w sierpniu.

27 sierpnia 2013r. odbędą się poprawkowe egzaminy pisemne matura 2013

26-30 sierpnia to termin ustnych egzaminów poprawkowych matura 2013

W przypadku gdy nie zaliczysz poprawki w sierpniu albo  nie zdasz więcej niż jednego egzaminu maturalnego, możesz je poprawić w ciągu kolejnych pięciu lat. Po upływie tego terminu, by otrzymać świadectwo maturalne, należy zdać wszystkie egzaminy od początku.

Może się zdarzyć, że zdasz egzamin maturalny w całości, ale jego wynik nie jest wystarczająco dobry, aby dostać się na wybrane studia. Taki egzamin można poprawiać przez kolejne pięć lat. Jeżeli wynik poprawy będzie gorszy niż uzyskany wcześniej, stary nie zostaje zmieniony. Warto więc próbować :)

   

Wyniki matur 2013

czwartek, 27 czerwca 2013 16:46 Kalendarz maturzysty

 

W piątek 28 czerwca br. absolwenci szkół średnich poznają wyniki matur 2013. Matura 2013 trwała od 7 do 28 maja. Uzyskanie wyniku minimum 30 proc. punktów gwarantowało pozytywny wynik egzaminu.

W części obowiązkowej należało zdać: język polski, matematykę oraz język nowożytny. To egzaminy obowiązkowe na poziomie podstawowym. Chętni mogli je zdawać również na poziomie rozszerzonym.

Prace maturzystów sprawdzali egzaminatorzy. Następnie świadectwa maturalne przesłano do szkół. Zawierają informację o procentowym wyniku z każdego zdawanego przez ucznia przedmiotu, w tym również z egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego, obowiązkowego przedmiotu oraz ewentualnie przedmiotów dodatkowych. Przy liczbie znajduje się informacja o zdawanym poziomie, procentowym wyniku z arkuszy podstawowych i rozszerzonych.

   

Arkusze maturalne online

środa, 01 maja 2013 21:57 Kalendarz maturzysty

Przed maturą warto się sprawdzić, przetestować sytuację egzaminacyjną, aby zmieścić się w czasie przeznaczonym na wykonanie zadań egzaminacyjnych.

Rozwiąż interaktywne arkusze maturalne z lat ubiegłych. Zobacz ile czasu potrzebujesz na wykonanie poszczególnych zadań.

Ich wynik dostępny jest od razu po zakończeniu pracy.

Aby uzyskać BEZPŁATNY dostęp do interaktywnych arkuszy egzaminacyjnych z lat ubiegłych wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie Express English School wpisując w temacie: "Interaktywne arkusze maturalne".
Mailem zwrotnym otrzymasz adres platformy i dane dostępowe.

   

Terminy matury 2013

środa, 21 listopada 2012 22:36 Kalendarz maturzysty

Zwykle matury zaczynają się tuż po weekendzie majowym. Ponieważ w nadchodzącym roku 1 maja to środa, weekend znacznie się wydłuża...

Więcej…

   

Wyniki matury 2012. Sprawdź, gdzie dokładnie, i o której godzinie możesz je znaleźć!

czwartek, 28 czerwca 2012 19:40 Kalendarz maturzysty

Wyniki egzaminów maturalnych 2012 dostępne będą już od północy w dniu dzisiejszym.

Sprawdź, gdzie i o której godzinie będziesz mógł poznać swoje wyniki egzaminów maturalnych:

 

Więcej…

   

Arkusze egzaminacyjne z angielskiego - poziom rozszerzony 2012

piątek, 11 maja 2012 11:05 Kalendarz maturzysty

Zadania matury rozszerzonej komentowane były w różny sposób: "To było straszne...", "Ale skopałam", "Coś około 70% będzie, myślałam, że będzie gorzej", "Nie było takie dramatyczne", a do tego pytania typu: "Czy uznają...?" i natychmiastowe odpowiedzi pełne niepokoju: "Nasz native uznałby, ale czy CKE uzna?" i całe mnóstwo wątpliwości na temat traktowania limitu słów w zadaniach otwartych: "Obetną punkty, czy przymkną oko?"

A oto arkusze zadań rozszerzonej matury pisemnej:

Więcej…

   

Matura 2012 - terminy egzaminów ustnych i pisemnych

czwartek, 01 września 2011 12:27 Kalendarz maturzysty

Więcej…Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła już dokładne terminy egzaminów maturalnych w 2012 roku. Matura pisemna potrwa od 4 do 25 maja (terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów w dalszej części artykułu). Część ustna odbędzie się w tym samym terminie, ale jej dokładny harmonogram będą ustalać przewodniczący poszczególnych szkolnych zespołów egzaminacyjnych.

Więcej…

   

Terminy matury z angielskiego 2012

piątek, 26 sierpnia 2011 10:57 Kalendarz maturzysty

Więcej…CKE podała terminy egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2011/12. Wiadomo już, kiedy odbędzie się matura z angielskiego

Więcej…